Haber

Philip Morris Türkiye ve Torbalı sanayi kuruluşu çalışanları Fetrek Deresi’ni temizledi

Çevre gönüllüleri, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde farkındalık yaratmak amacıyla 15 Haziran’da Torbalı Fetrek Çayı’nda temizlik yaptı.

Philip Morris Türkiye tarafından 15 Haziran’da düzenlenen Torbalı Fetrek Deresi’ndeki temizlik etkinliği, çevre sanayi kuruluşları çalışanları, Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdülvahap Olgun, Torbalı Emniyet Müdürü Muhittin tarafından organize edildi. Murat Yener, Torbalı Sağlık Müdürü Göksel Aslan ve Tarım Bölge Müdürü Gökhan Aktaş katıldı.

İzmir’in en büyük sanayi kuruluşlarından Philip Morris Türkiye, Küçük Menderes Su Havzası’ndaki çevre sorunlarına dikkat çekmek ve tüm gönüllülerle olumlu bir değişim yaratmak amacıyla 15 Haziran’da Torbalı’da Fetrek Çayı çevresinde temizlik çalışması düzenledi. ve paydaşlar.

Etkinliğe katılan Torbalı Kaymakamı Ercan Öter yaptığı değerlendirmede; Küçük Menderes Havzası’nda yaşayan ve faaliyet gösteren kişi ve kurumlara çok değerli sorumluluklar düştüğünü belirterek, yaşam kaynağımız olan suyun sürdürülebilirliği için kalite ve tedbir açısından korunmasının önemine dikkat çekti.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de etkinlikte bir açıklama yaptı; Torbalı’yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek amacıyla yola çıktıkları tarımsal üretimin değerli bir geçim kaynağı olduğu Torbalı Ovası için suyun değerini ön plana çıkarmıştır. Akıllı tarım uygulamaları ile yetiştirdikleri eserleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıkları proje başta olmak üzere birçok gönüllülük faaliyetini desteklediklerini paylaştı.

Torbalı Ticaret Odası Lideri Abdülvahap Olgun yaptığı konuşmada; Hızla değişmeye devam eden bir dünyada iklim kriziyle mücadelenin tüm tarafların aktif katılımıyla sağlanabileceğini söyledi. Bu kapsamda sanayi tesisleri tarafından; Kaliteli ve sağlıklı suya erişim, kirlilik, kıtlık, su kaynaklarının sürdürülebilirliği, suyun geri kazanımı ve yeniden kullanımı ile ilgili çalışmaların sağlanmasında aktif bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğine değindi.

Philip Morris Türkiye Fabrika Müdürü Isaac Diaz; Philip Morris, Türkiye olarak sürdürülebilir bir dünya dileği ile çevresel ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ve iklim değişikliği ile ilgili çalışmaların öncelikli olduğunu belirtti. Son olarak fabrikada “Sıfır Atık” uygulamalarının kapsamını genişleterek T.C. .C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından “Sıfır Atık” belgesi almaya hak kazandıklarını paylaştı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu