Haber

LYKA’da hamleler yarıştı!

LYKA’da ataklar yarıştı!

Lüleburgaz Belediyesi, Atatürkçü Niyet Derneği Lüleburgaz Şubesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle LYKA’da düzenlenen satranç turnuvasında ödüller sahiplerine verildi.

Lüleburgaz Belediyesi, Atatürkçü Fikir Derneği Lüleburgaz Şubesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Satranç Turnuvası, 4-5 Kasım tarihlerinde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA) Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda gerçekleştirildi.

Satranç dehalarının bir araya geldiği Satranç Turnuvası’nın açılışı, 4 Kasım’da Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş’ın da katıldığı törenle yapıldı.

Turnuvaya kayıt yaptıran toplam 111 sporcu, iki gün boyunca satranç tahtasında en iyi hamlelerini yapmaya çalıştı.

Açık kategoride 47, 10 ve Altı kategorisinde ise 64 sporcunun yarıştığı turnuvanın ödül töreni, Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kaya Atay’ın katılımıyla 5 Kasım’da gerçekleştirildi.

Turnuvanın açık kategorisinde genel klasmanda Fatih Uygun 1., Ufuk Kıray 2., Metin Hatipoğlu 3., kadınlarda Aybüke Özkoç 1., Cemre Elif Mor 2., Zeynep Su Başlı ise 3. oldu.

10 ve Altı kategorisinde genel klasmanda Yiğit Arpacıoğlu birinci, Bedrettin Semih Eligül ikinci, Berk Uslu üçüncü, kadınlarda Tabiat Derin Yasavul birinci, İnci Yiğitbaşı ikinci, Zeynep Altan üçüncü oldu.

Turnuvada yarışan ‘en yaşlı sporcu’ unvanını alan Ahmet Hacıoğlu (75) ile en genç sporcu Pelin Engin’e (7) özel ödüller verildi.

Kupa ve madalyaların takdim edilmesinin ardından tüm sporcular hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

nazimiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu