Haber

Kayseri ulaşımda konteynerine sığmıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Şu anda 34 kilometrelik alanda hizmet veren Organize Sanayi- İldem 5 ortasında T1 hududu, Cumhuriyet Meydanı-Talas Cemilbaba ortasında T2 hududu, Anafartalar-Şehir Hastanesi ortasında yeni T3 hattı -Mobilya Şehri hayata geçirildi. İldem, Beyazşehir, Cumhuriyet Meydanı, Otogar, Şehir Hastanesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ile Mobilyakent ve Kumsmall’ı birbirine bağlayan T3 hattı ile 30 kilometrelik kesintisiz ve konforlu ulaşım dönemi yolcular tarafından karşılandı.

Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilya Şehir Tramvay Sınırı olan yeni T3 hattının vatandaşların ilgi ve memnuniyeti ile karşılaştığını söyledi.

GÜNLÜK SEFER SAYISI 472’YE ÇIKTI

Toplam 74 araç ve 66 istasyonla hizmet verdiğini belirten Büyükkılıç, “Anafartalar-Şehir Hastanesi-Mobilya Şehir hattının hizmete girmesiyle hizmet vermeye başlayan T3 hattı ile günlük sefer sayısı 472’ye yükseldi. “

YOLCU KAPASİTESİ 259.600’E ÇIKTI

Kent genelinde ulaşım konforunda standardı en üst düzeye çıkarmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “T3 hattından önce günlük 226 bin 50 yolcu kapasitesi sunulurken, yolcu taşıma kapasitemiz T3 hattımızın açılmasıyla 259 bin 600’e çıktı. yeni T3 hattı. Allah kazasız ve kazasız yolculuklar nasip etsin. Daha konforlu bir ulaşım için Anafartalar’dan başlayıp Kayseri Şehir Hastanesi’ne giden T3 Tramvay Hattımız bir kez daha Kayseri’mize hayırlı olsun.

toprakkalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu