Haber

İmamoğlu Pendik’te Çiftçilerle Buluştu: “Bu koltuğa kim gelirse gelsin size destek olmak zorundadır. Gelmezse gider. Milletin gözünü açtık”

Haber: OKTAY YILDIRIM Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pendik’in Göçbeyli Köyü’nde çiftçiler ve bölge halkıyla bir araya geldi. İBB’nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteği anlatan İmamoğlu, “Bu koltuğa kim gelirse gelsin size destek vermek zorundalar. Gelmezlerse giderler. Milletin gözünü açtık. Açmaya devam edeceğiz.” “Üretimde olan insanlarımız kazanacak. Milletimiz ürettikçe zenginleşecek” dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine 18 gün kala Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı konusunda uzlaştığı isimlerden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çalışmalarını yoğunlaştırdı. Bugün ilk olarak İstanbul’da gençlerle buluşan ve İBB tarafından yapımı tamamlanan 5 kreşin açılışını yapan İmamoğlu, ardından Pendik Göçbeyli Köyü’nde çiftçiler ve bölge halkıyla görüşmeye geldi. İBB’nin tarım ve hayvancılığa verdiği desteği anlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

“MİLLETİN GÖZÜNÜ AÇTIK: Bu desteklerle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki tabuları yıktık. Ne var efendim? İstanbul’da köy olur mu? İstanbul’da tarım olacak mı? yoksa İstanbul’da tarımsal üretim olur muydu? Bal gibi. Milletimizin eline fırsat verin milletimizin dört bir yanından gelen milletimiz her şeyi yapacaktır. Artık bu koltuğa kim gelirse gelsin size destek olmak zorunda. Olmazsa gider. Halkın gözünü açtık. Uçmaya devam edeceğiz. İstanbul’da açtık. Türkiye’nin her yerinde milletin gözünü açacağız. ve üretimdeki insanlarımız kazanacak. Milletimiz ürettikçe zenginleşecek. Bir avuç insanın milletin sırtından para kazanarak zengin olduğu bir ülke istemiyorum. Halkımın kendi emeğiyle para kazandığı, güçlü olduğu bir ülke istiyorum. Tarımı desteklemeye devam edeceğiz, yeminle aç kalırız. Bu seçim bir parti seçimi değil. Bu seçim; Erdemli ve ahlaklı insanlara hizmet eden güzel bir çağın başlangıç ​​tercihi.

BİZİ BIRAKMAK İÇİN İDARİ KONUTA GÖNDERECEĞİZ: Fakirin yemeği dediğimiz kuru soğan bile şimdi 35 lira. ve bunun tek sebebi; Milletimiz üretimden kaldırıldı. Maliyetler artırıldı. Köyler izole edildi. Bunu değiştiriyoruz. Çiftçiye destek olacağız. 13. Cumhurbaşkanlığı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Çiftçiysen, kadın ve gençsen sigortanı ben öderim’ diyor. ‘Seni emekli edeceğim’ diyor. Yeter ki memleketimin bağını, bahçesini boş bırakmasın. Dün Doğu Anadolu’daydım. Ardahan’da her yerden su geliyordu. Gerçek hayvanlarla dolup taşmış olmalı. Ama ne yapıldı? Hayvanlar ne yazık ki katledildi. Şimdi ne oldu biliyor musun? Peynir etten daha değerlidir. Bu olmayacak. Çünkü süt veren hayvan yoktur. Bu kadar sistemsiz, tarımla ilişki kuramayan bir toplumu aç bırakırsınız. Bizi aç bırakmak üzere olan bu yönetimi meskenine göndereceğiz. Emekli olacaklar. Biz hazırız, bu ülkenin çocuklarına eşit hizmet vereceğiz. Parti saflığı işi yok, o görüş, bu görüş işi.”

Kaynak: ANKA / Güncel

kabaduz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu