Haber

Foça’da 14 yaşındaki çocuk araba hırsızlığına karıştı

İzmir’in Foça ilçesinde otomobili çalınan bir kişinin ihbarı üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, hırsızın peşine düştü. Otomobil ekipler tarafından boş bir arazide bulunurken, şüpheli ihbarcının 14 yaşındaki komşusunun çocuğuydu.

İlginç olay bu sabah Foça Yeniköy Mahallesi’nde yaşandı. HY, 35 TGK 63 plakalı ve üzerinde 2 bin lira nakit para bulunan otomobilinin ve banka kartının çalındığı ihbarı üzerine jandarma karakoluna gitti. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, kamera kayıtları ve görgü tanıklarının ifadeleri üzerinde çalışma başlattı. Kısa bir süre sonra araştırmada incelenen kamera görüntüleri ve banka kartı hareketlerinden zanlının YÜ’nün komşu çocuğu FVU (14) olduğu anlaşıldı.

Çamura saplanınca arabayı terk etti

Küçük zanlının peşine düşen ekipler, çocuğun YU için kredi kartını kullanmaya çalıştığı sırada bir iş yeri civarında olduğunu tespit etti. Olay yerine giden gruplar, aracı boş bir arsada çamura saplanmış halde buldu. Araç sahibi YÜ’ye teslim edilirken, kısa süre sonra yakalanan FVU, ekiplerce sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu