Haber

Ceset bavulda bulundu: Kripto milyonerinin ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

Arjantin’de kaybolduğu bildirildikten birkaç gün sonra cesedi teşhis edilen kripto milyoneri Fernando Pérez Algaba’nın öldürülmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Algaba’nın cesedi bir grup çocuk tarafından parçalanmış halde bulundu.

‘Hayatınızda para diye bir şey olmayacak’

Algaba’nın telefonunu inceleyen polis, kendisine cinayetten önce tehdit mesajları aldığını belirledi. Algaba’ya gönderilen sesli açıklamada, “Seni öldüreceğim, sana çok daha kötü bir şey yapacağım. Gözlerini çıkaracağım, ellerini keseceğim ve hayatında hiç para kalmayacak.” Soyadını İglesias olarak belirten bir kişi tarafından yapılan açıklamada, “Çocuklarım üzerine yemin ederim, hapse girmemde bir sakınca yok” dedi. Teze göre Algaba, Iglesias’ın oğluna 70.000 dolar borçluydu.

‘PARAMLA OYNAMAYIN’

Adrian Tesei isimli başka bir kişinin de tehdit ihbarları gönderdiği bildirildi. Buna göre Tesei yaptığı açıklamada, “Seni tehdit etmiyorum. Kafanı keserim diyorum. Benim param, sen benimkiyle oynama” dedi. Öte yandan Algaba’nın ölmeden önce telefonuna mesaj bıraktığı ve kripto paraya yatırım yaparken çok para kaybettiğini söylediği belirtildi. Cinayetten bir hafta önce İspanya’dan Arjantin’e giden Algaba’nın, “Bana bir şey olursa herkes durumdan haberdar olsun” dediği bildirildi.

BAŞINA 3 SAVAŞI VAR

New York Post’un otopsi raporuna göre, Algaba’nın vücudu parçalanmadan önce kafasına üç kez darbe aldığı belirlendi.

23 Temmuz Pazar günü Buenos Aires’in Ingeniero Budge kasabasında su kenarında oynayan çocuklar kırmızı bir bavul buldular. Çocukların anne ve babalarının ihbarı üzerine olay yerine polis geldi. Polis bir kişinin bacaklarını ve ön kolunu bavulda, diğer kolunu da suda buldu. 26 Temmuz Çarşamba günü kayıp baş ve ceset bulundu. (DIŞ HABERLER)

haber-yerkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu