Ekonomi

Başkent EDAŞ Kırıkkale’de Kesintisiz Elektrik Dağıtımına Yönelik Bakım ve Yatırım Hizmetlerine Devam Ediyor

Başkent EDAŞ, Kırıkkale’de kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında yılın 6 ayı bakım, onarım ve yatırım hizmetlerine devam etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Başkent EDAŞ, Kırıkkale’de 1730 adet trafo ve 8 bin 205 kilometre sınır uzunluğu ile sürdürülebilir ve kesintisiz elektrik sağlamak amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmaları gerçekleştirdi.

Kırıkkale merkez, Bahşılı, Balışekh, Çelebi, Karakeçili, Yahşihan, Delice, Keskin ve Sulakyurt ilçelerinde 864 adet aydınlatma armatürünün bakımını yapan Başşehir EDAŞ grupları, bölgedeki 21 adet pano, 16 adet trafo ve 14 adet dağıtım merkezinin de revizyonunu gerçekleştirdi. Ayrıca kentteki 215 kilometrelik sınırın bakımı da tamamlandı.

Kırıkkale’de 179 bini aşkın müşterisine daha yeterli hizmet verebilmek için toplam 53 kilometre yeni kablo döşeyen Başşehir EDAŞ grupları, kentte 1366 yeni aydınlatma armatürünün montajını tamamladı. Ayrıca 43 adet yeni elektrik panosu ve 9 adet trafo merkezinin montajı tamamlanmıştır.

Söz konusu bakım, onarım ve yatırım sayısı ile Başşehir EDAŞ, 2023 yılının ilk 6 ayında belirlediği hedeflere başarıyla ulaşmıştır.

Toroslar EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Başşehir EDAŞ, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Karabük illerinde faaliyetlerine devam ediyor.

kecioren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu